نوشته شده توسط : parmisoft

ابزار تست سرعت پینگدام: راهنمای نهایی برای ۲۰۱۹

امروز می‌خواهیم به نحوه استفاده و درک بهتر داده از ابزار تست سرعت سایت محبوب پینگدام بپردازیم. می‌توانید با استفاده از ابزار تست سرعت پینگدام کاری را برای سایت وردپرس خود انجام دهید که ما تحلیل آبشاری می‌نامیم. این می‌تواند به شما کمک کند که به سرعت مشکلات عملکردی را بشناسید و همچنین شناسایی هیچ مشکلی از قلم نیافتد.

بسیاری اوقات می‌بینیم که کاربران داده‌های ابزار تست سرعت پینگدام را اشتباه تفسیر می‌کنند و این گاهی منجر می‌شود که وبسایت را به حالتی حتی بدتر از حالت قبلی تنظیم کنند. به یاد داشته باشید که ابزارهایی مانند این تنها قرار است به عنوان راهنما مورد استفاده قرار بگیرند و ۱۰۰ درصد دقیق نیستند. موضوع مهم این است که تداوم داشته باشید و در تمام  تست‌های خود، از یک ابزار مشابه استفاده کنید.

 

 

پینگدام

پینگدام شرکتی است که خارج از سوئد تاسیس شده (حال مالکیت آن با SolarWinds است) که طیفی از خدمات را ارائه می‌دهد. خدماتی مانند نظارت سایت در زمان فعالیت آن، نظارت سرعت صفحه، نظارت تراکنش‌ها، نظارت بر سرورها و تحلیل بازدیدکنندگان (نظارت آنی کاربر). احتمالا یکی از چیزهایی که آن‌ها به‌خاطرش خوب شناخته می‌شوند، ابزار تست سرعت رایگان سایتشان است که به عنوان یکی از محبوب‌ترین ابزار تست عملکرد در جامعه وردپرس شناخته می‌شود.

چرا این‌قدر محبوب است؟ یکی از دلایل این است که احتمالا از لحاظ استفاده، ساده‌ترین ابزار تست سرعت است! هر کسی در زمینه عملکرد وب متخصص نیست و به همین جهت برای کاربر عادی وردپرس، بعضی از دیگر ابزاری که وجود دارند ممکن است بسیار گیج کننده باشند. بعضی وقت‌ها هر چه سادگی بیشتر باشد بهتر است. به هرحال برای شما دو چیز اهمیت دارد: سایت شما چه‌قدر سریع است و چطور می‌توانید آن را سریع‌تر کنید.

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

پینگدام در حال حاضر این امکان را به شما می‌دهد که سرعت هر سایتی را از ۷ محل مختلف (۵ قاره) تست کنید.

 

این محل‌ها به طور استراتژیک در دنیا پخش شده‌اند:

 • آسیا- ژاپن- توکیو
 • اروپا- آلمان- فرانکفورت
 • اروپا- بریتانیا- لندن
 • آمریکای شمالی- ایالات متحده آمریکا- واشنگتن دی. سی.
 • آمریکای شمالی- ایالات متحده آمریکا- سن فرانسیسکو
 • اقیانوسیه- استرالیا- سیدنی
 • آمریکای جنوبی- برزیل- سائوپائولو

نکته: متوجه شده‌ایم که بعضی اوقات تمام محل‌های تست در دسترس نیستند. این به احتمال زیاد به این دلیل است که یا به دلیل نگهداری در دسترس نبوده یا به دلیل حجم بالای تلاش‌ها جهت اجرای تست، بیش از حد شلوغ شده است. اگر یک محل تست که قبلا از آن استفاده می‌کردید، دیگر در دسترس نیست، یک یا دو ساعت بعد دوباره چک کنید. به احتمال زیاد دوباره در دسترس قرار می‌گیرد.

محل تستی که انتخاب می‌کنید در واقع بسیار مهم است زیرا به محل فیزیکی که سایت شما واقعا در آن هاست شده ارتباط دارد. در اینجا موضوع کوچکی به نام تاخیر شبکه مطرح می‌شود. اما در ادامه بیشتر به جزئیات این موضوع خواهیم پرداخت.

 

تحلیل آبشاری با ابزار تست سرعت پینگدام

یک صفحه وبی از دارایی‌های مختلفی مانند HTML، جاوا اسکریپت، CSS، عکس‌ها و ویدئوها تشکیل شده است. تمام این‌ها درخواست‌هایی ایجاد می‌کنند تا شما چیزی را که در وبسایت می‌بینید، ببینید. به طور معمول هر چه درخواست‌های بیشتری داشته باشید، سایت شما کندتر بارگذاری می‌شود. این موضوع همیشه درست نیست، اما در اکثر مواقع صحت دارد.

در ادامه بخش‌های مختلف پینگدام را دسته‌بندی کرده‌ایم و معنای اطلاعات را در ارتباط با عملکرد کلی سایت و نحوه اجرای تحلیل آبشاری، با جزئیات بیشتری شرح می‌دهیم.

 

خلاصه‌ای از پینگدام

وقتی سایت وردپرس خود را از طرییق پینگدام اجرا می‌کنید، یک نمره عملکرد، یک زمان کل بارگذاری، اندازه صفحه کل و تعداد درخواست‌های شما در سایت را تعیین می‌کند. ما در مثال خود از perfmatters.io استفاده می‌کنیم که یک سایت تجارت الکترونیک است که دانلودهای آسان دیجیتال را اجرا می‌کند (EDD) .

همان‌طور که می‌بینید ما تست اول خود را اجرا کردیم و در پینگدام نمره ۸۸ از ۱۰۰ را به دست آوردیم در حالی که زمان کل بارگذاری ۵۴۱ ms بود. این به ما اندازه کل دارایی‌های ترکیبی و تعداد درخواست‌ها را می‌دهد.

 

ابزار تست سرعت پینگدام-تست سرعت پینگدام پیش از DNS و کشینگ

 

سپس یک تست اضافه اجرا کردیم و این بار زمان کل بارگذاری سایت با همان تعداد اندازه صفحه و تعداد درخواست ۳۹۲ ms بود. موضوع چیست؟ اگر چند بار در پینگدام سایت خود را تست کنید، متوجه این مسئله می‌شوید. سایت‌های بزرگ‌تر حتی اختلاف‌های بیشتری را تجربه می‌کنند.

سه دلیل اصلی برای این امر وجود دارد: کشینگ DNS، کشینگ CDN و کشینگ وردپرس. برای همین است که باید چند بار تست را انجام دهید. قطعا فراخوان‌های خارجی به منابع ثالث و API ها بر این تست تاثیر می‌گذارند. دلایل بیشتر این امر را در تحلیل آبشاری ما بخوانید.

 

ابزار تست سرعت پینگدام-تست سرعت پینگدام پس از DNS

 

آیا می‌خواهید یک نمره پینگدام بهتر از وبسایت وردپرس خود به دست بیاورید؟ بسته به سایت و پیکربندی شما، ممکن است کسب نمره بی‌نقص ۱۰۰ از ۱۰۰ همیشه ممکن نباشد، به خصوص برای آن‌هایی که سایت‌های تجارت الکترونیک یا پیکسل‌های بازاریابی دارند. اما تنها اختصاص دادن زمانی برای بهبود نمره، نقطه شروع خوبی است. چیزی که واقعا مهم است، سرعت کلی است.

بعضی اوقات تجربه کاربری ممکن است بعضی حیله‌های عملکرد وبی که در وب می‌خوانید را از بین ببرد. شما نمی‌توانید تجربه کاربری را فراموش کنید! اما خیالتان راحت باشد. ما در ادامه نکاتی را با شما به اشتراک می‌گذاریم که با استفاده از آن‌ها سایت مذکور در مثال را به جایی که الان در آن هست، رساندیم. پس به خواندن ادامه دهید.

 

بهبود عملکرد صفحه

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

بخش تحلیل عملکرد که حالا «بهبود عملکرد صفحه» نام دارد، در سال ۲۰۱۸ به‌روز رسانی شد و آن‌ها برخی موارد قدیمی را حذف و موارد جدیدی اضافه کردند. این موضوع احتمالا به دلیل گزارش‌هایی مبنی بر مرتبط نبودن آن موارد است. وقتی صحبت از بهینه‌سازی عملکرد وب می‌شود، همیشه همه چیز در حال تغییر است و اگر افراد تنها به دنبال نمره بالا در پینگدام باشند، ممکن است دچار مشکل شوند.

اما ما تمام این بخش‌ را در پست خود (بعضی از قدیمی‌ها و بعضی از جدیدها) می‌آوریم زیرا درک نحوه محاسبه این نمرات امر مهمی است. این محاسبات اساسا بر مبنای قوانین تحلیل سرعت صفحه گوگل هستند. به طور کلی اگر این موارد را در سایت خود بهبود دهید، احتمالا در زمان کل بارگذاری خود، کاهشی را خواهید دید.

این‌ها مواردی از دسته‌بندی‌هایی هستند که بخش بهبود عملکرد صفحه از آن‌ها ساخته شده است:

 • استفاده از یک شبکه انتقال محتوا (CDN)
 • اجتناب از خطای HTTP 404
 • به حداقل رساندن تغییر مسیرها
 • تعیین تاریخ انقضا در هدرها
 • حذف رشته درخواست‌ها از منابع ایستا
 • استفاده از دامنه‌های بدون کوکی
 • موازی‌سازی دانلودها بین نام هاست‌ها
 • تعیین زمان فایل‌های کش شده
 • تعیین کاراکتر نوع فایل نشان داده شده

حال بیایید به بعضی از این موارد دقیق شویم و ببینیم امروزه کدام یک همچنان مرتبط هستد.

 

استفاده از یک شبکه انتقال محتوا

یکی از مهم‌ترین خدماتی که باید امروزه در سایت وردپرس خود اجرا کنید یک شبکه انتقال محتوا است. این‌ها شبکه‌ای از سرورها هستند (که به عنوان  POPs هم شناخته می‌شوند) که در سرتاسر جهان جای گرفته‌اند. آن‌ها طراحی شده‌اند تا کپی‌هایی از محتوای ایستای (گاهی هم پویا) سایت وردپرس شما مانند عکس‌ها، جاوا اسکریپت، CSS و استریم‌های ویدئویی را هاست کرده و انتقال دهند.

اگر امکانش را دارید بهتر است هاستینگ خود CDN را لحاظ کنید. مزیت‌های CDN شامل تقویت عملکرد (TTFB و تاخیر شبکه کمتر)، پهنای باند و هزینه‌های هاستینگ کمتر و حتی مزیت‌هایی در سئو می‌شوند.

مهم: ابزار جدیدا به‌روز شده پینگدام در حال حاضر باگی دارد که هر فراهم‌کننده CDN را به دقت تشخیص می‌دهد.

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

بعضی از فراهم‌کننده‌های CDN ثالث که ما پیشنهاد می‌کنیم شامل این موارد می‌شوند:

 • KeyCDN
 • Cloudflare
 • StackPath
 • CDN77

ما در تست‌های سرعت CDN خود، دریافتیم که در بعضی موارد، یک CDN می‌تواند زمان بارگذاری صفحه را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

 

از خطای (HTTP 404 (not found اجتناب کنید

نام این بخش قبلا «از درخواست‌های بد اجتناب کنید» بود. این مورد همیشه مرتبط است. همان‌طور که از نامش پیداست، درخواستی است که به طور کامل اجرا نمی‌شود. این معمولا زمانی رخ می‌دهد که به صورت دستی به یک دارایی یا عکسی ارجاع می‌دهید که پاک شده است و منجر به خطای ۴۰۴ می‌شود. این به عنوان یک دایره نارنجی رنگ در پینگدام ظاهر شده و استاتوس هدر ۴۰۴ را نمایش می‌دهد.

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

همیشه اطمینان حاصل کنید که تمام درخواست‌های سایت شما موفقیت‌آمیز هستند. به این طریق مطمئن می‌شوید که هیچ درخواستی وجود ندارد که به دارایی می‌رود که دیگر وجود ندارد.

 

تغییر مسیرها را به حداقل برسانید

تغییر مسیرهای زیاد موضوعی است که باید حواستان به آن باشد. تغییر مسیرهای ساده‌ای مانند تغییر مسیر ۳۰۱، HTTP به HTTPS، یا www به سایت بدون www (یا برعکس) مشکلی ندارند. در بعضی مواقع این موارد در سایت شما لازم هستند. اما هر یک هزینه‌ای برای سایت شما به همراه دارند. و اگر همین‌طور تغییر مسیرها را پشت هم بچینید، مهم است که بدانید چه تاثیری بر سایت شما خواهند گذاشت. این در تغییر مسیرهای صفحات و پست‌ها، عکس‌ها و همه چیز صادق است.

تغییر مسیر در پینگدام به صورت یک دایره آبی نمایش داده می‌شود و در استاتوس هدر، ۳۰۱ یا ۳۰۲ نوشته می‌شود.

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

تغییر مسیرها چه‌قدر در سایت شما تاثیر دارند؟ بیایید یک تست در آغاز انجام دهیم. ابتدا در صفحه تماس با ما: https://perfmatters.io/contact/ یک تست سرعت انجام می‌دهیم. همان‌طور که در پایین می‌بینید، زمان کل بارگذاری سایت ۴۱۷ ms است.

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

سپس آدرس را تغییر کوچکی می‌دهیم (http://www.perfmatters.io/contact) و یک تست سرعت دیگر انجام می‌دهیم تا تاثیر تغییر مسیرهای چندگانه را ببینیم. همان‌طور که می‌بینید، حال همان صفحه ۶۹۵ ثانیه طول می‌کشد تا بارگذاری شود. این یک افزایش ۶۶ درصدی است!

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

تعیین تاریخ انقضا در هدرها

این مورد پیش از این نفوذ کشینگ در مرورگر نامیده می‌شد. به زبان ساده، هر اسکریپت در سایت وردپرس شما باید یک هدر کش HTTP داشته باشد که به آن ضمیمه شده باشد. این زمان انقضای کش فایل را مشخص می‌کند. برای تصحیح این موضوع، اطمینان حاصل کنید که هاست وردپرس شما هدرهای کنترل کش و تنظیمات انقضای هدر درست را دارد. مراحل نحوه اضافه کردن دستی هدرهای کشینگ به سرور را بررسی کنید.

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

موضوع دیگر این است که وقتی اسکریپت‌های ثالث را بارگذاری می‌کنید، برای افزودن هدرهای کشینگ دسترسی ندارید. همان‌طور که به سرورهای وب آن‌ها دسترسی ندارید. دلایل متداول این موضوع مانند فیس‌بوک و توییتر شامل اسکریپت گوگل آنالیتیکس و پیکسل‌های بازاریابی می‌شود. برای رفع این اشکال می‌توانید اسکریپت گوگل آنالیتیکس را با افزونه‌ای مانند Perfmatters به صورت محلی هاست کنید (هر چند این مورد به صورت رسمی مورد پشتیبانی نیست). همچنین WP Rocket اخیرا گزینه‌ای دارد که می‌توانید پیکسل بازاریابی فیس‌بوک خود را به صورت محلی هاست کنید.

جابه‌جایی محلی اسکریپت‌ها می‌تواند در زمینه میزان تاثیر بر عملکرد سایت متفاوت باشد. یک مزیت این است که در آن صورت کنترل کاملی بر فایل خواهید داشت و می‌توانید آن را از CDN خود انجام دهید. این همچنین درخواست ثالث DNS را حذف می‌کند. اما همچنین مهم است که به یاد داشته باشید این فایل‌ها ممکن است در مرورگرهای دیگران کش شده باشند.

 

حذف رشته درخواست‌ها از منابع استاتیک

یک مشکل متداول دیگر دست‌وپنجه نرم کردن با رشته درخواست‌هاست. فایل‌های CSS و جاوا اسکریپت معمولا نسخه فایلی را در انتهای آدرس‌های خود دارند، مانند https://domain.com/file.min.css?ver=4.5.3. بعضی سرورها و سرورهای پروکسی نمی‌توانند رشته درخواست‌ها را کشینگ کنند. پس با حذف آن‌ها گاهی می‌توانید کشینگ خود را بهبود دهید.

افزونه‌های وردپرسی مانند حذف رشته درخواست‌ها از منابع ایستا یا Perfmatters وجود دارند که می‌توانند این کار را به صورت خودکار برای شما انجام دهند. یا می‌توانید آن را به صورت دستی با کد انجام دهید.

 

 

اما پیش از آن که فورا سراغ خارج کردن رشته درخواست‌ها از سایت خود بروید مهم است که بدانید چرا رشته‌ درخواست‌های مورد استفاده قرار می‌گیرند. نسخه‌بندی فایل‌ها به طور معمول توسط توسعه‌دهندگان وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرند تا مشکلات کشینگ را دور بزنند.

برای مثال اگر به‌روز رسانی ارائه دهند و style.css را از ?ver=4.6 به ?ver=4.7 تغییر دهند، با آن مانند یک آدرس کاملا جدید برخورد می‌شود و کش نمی‌شود. اگر رشته‌ درخواست‌ها را حذف کرده و افزونه‌ای را به‌روز کنید، می‌تواند منجر به نسخه کش شده جهت ادامه سرویس دهی شود. در بعضی موارد این ممکن است ظاهر سایت شما را خراب کرده و تا زمانی که منابع کش شده منقضی شوند یا کش کاملا از بین نرفته باشد، ادامه داشته باشد.

همچنین بعضی CDN ها می‌توانند رشته درخواست‌ها را کش کنند.

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

آموخته عمیق ما در خصوص نحوه حذف رشته درخواست‌ها از منابع ایستا را ببینید.

 

از دامنه‌های بدون کوکی استفاده کنید

بسیاری مواقع می‌توانید این هشدار را نادیده بگیرید. مثل زمانی که پروتکل‌های جدید مانند HTTP/2 این هشدار را کم اهمیت‌تر می‌سازند. هزینه یک ارتباط جدید معمولا بیشتر از استریم کردن همه چیز روی همان ارتباط است. اما دو راه وجود دارد که می‌توان این مشکل را برطرف کرد. یکی استفاده از فراهم‌کننده CDN که کوکی‌ها را خارج می‌کند یا ایجاد یک دامنه یا یک زیردامنه جدا.

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

موازی‌سازی دانلودها بین نام هاست‌ها

هشدار موازی‌سازی دانلود بین نام هاست‌ها از یک محدودیت در HTTP/1.1 و محدودیت مرورگرهای وب برای ایجاد تعداد ارتباطات هم‌زمان برای یک هاست ناشی می‌شود که تعداد این ارتباط‌ها معمولا ۶ است. این هشدار معمولا در سایت‌هایی با تعداد بالای درخواست دیده می‌شود. در گذشته تنها راه دور زدن این محدودیت اجرای چیزی بود که آن  را اشتراک‌گذاری دامنه می‌نامند. اما اگر از از هاست وب یا فراهم‌کننده CDN استفاده می‌کنید که HTTP/2 را پشتیبانی می‌کند، می‌توانید به راحتی این را نادیده بگیرید چرا که اکنون منابع چندگانه می‌توانند در یک ارتباط به صورت موازی برقرار شوند. اما همچنین می‌توانید آموخته ما در خصوص نحوه رفع هشدار دانلودهای موازی‌سازی شده بین نام هاست‌ها را با استفاده از اجرای اشتراک‌گذاری دامنه بخوانید.

ابزار تست سرعت پینگدام

 

تعیین زمان فایل‌های کش شده

این هشدار به نبود هدرهای کشینگ در HTTP برمی‌گردد که باید در هر واکنش اصلی سرور لحاظ شود. چرا که آن‌ها هر دو باید زمان کش را تایید و تعیین کنند. اگر این هدرها پیدا نشوند، هر بار برای منابع یک درخواست جدید ایجاد می‌کند که سبب می‌شود زمان بارگذاری در سرور شما بالا برود. این هدرها شامل last-modified، ETag، Cache-Control و Expires می‌شوند. مانند هشدار نفوذ کشینگ در مرورگر، این هدرها باید به صورت خودکار توسط هاست وردپرس شما اضافه شوند. اگر درخواست‌های ثالثی دارید که دارید این را روی آن‌ها می‌بینید، کاری نیست که بتوانید انجام دهید زیرا روی سرورهای وب آن‌ها کنترلی ندارید.

 

ابزار تست سرعت پینگدام

 

تعیین کاراکتر نوع فایل نشان داده شده

این یک هدر HTTP است و باید در تمام واکنش‌های اصلی سرور لحاظ شود چرا که به شما می‌گوید آیا مشتری می‌تواند نسخه‌های فشرده‌شده محتوا را کنترل کند یا خیر.

ابزار تست سرعت پینگدام

 

کدهای واکنش پینگدام

بخش بعدی ابزار تست پینگدام کدهای واکنشی است. کدهای واکنشی که معمولا از آن‌ها با نام کدهای استاتوس HTTP نام برده می‌شود، مانند یک نت‌برداری کوتاه از سرورهای وب هستند که بالای یک صفحه وب فیکس می‌شوند. این یک پیغام از سرور وب است که به شما می‌گوید وقتی درخواست مشاهده صفحه دریافت شده، مسائل چگونه پیش رفته‌اند. بعضی موارد متداول شامل این موارد می‌شوند:

 • ۲۰۰: همه چیز خوب است. این کد زمانی نمایش داده می‌شود که یک صفحه وب یا یک منبع دقیقا همان‌طور که انتظار می‌رفته عمل کرده است.ابزار تست سرعت پینگدام
 • ۳۰۱: منبع درخواستی به طور دائم از بین رفته است. این کد زمانی نمایش داده می‌شود که یک صفحه یا منبع برای همیشه با یک منبع دیگر جایگزین شده است. برای تغییر مسیر دائمی استفاده می‌شود.ابزار تست سرعت پینگدام
 • ۴۰۴: منبع درخواست شده پیدا نشد. متداول‌ترین پیغام خطا از بین تمام پیام‌ها. این کد به آن معناست که منبع درخواست شده وجود ندارد و سرور نمی‌داند که آیا هیچ زمانی وجود داشته یا خیر.ابزار تست سرعت پینگدام
 

اندازه محتوا و درخواست بر اساس نوع محتوا

بخش‌های بعدی اندازه محتوا بر اساس نوع محتوا و درخواست‌ها بر اساس نوع محتوا هستند. هر یک از این‌ها از آن جهت مهم هستند که می‌توانید به سرعت ببینید چه چیزی بیشترین منابع شما را در صفحه وب می‌گیرد. بر اساس HTTP Archive، عکس‌ها تقریبا به طور میانگین ۴۳ درصد کل اندازه صفحه را دربرمی‌گیرند. در واقعیت نیز می‌بینیم که معمولا همین گونه هست. اما همان‌طور که در پایین در این سایت می‌بینید، این موضوع همیشه صادق نیست.

ابزار تست سرعت پینگدام

 

ابزار و افزونه‌های عالی وجود دارند که عکس‌های شما را بیشتر فشرده کنند و مطمئن شوند بخش اعظم بار صفحه سایت شما را تشکیل نمی‌دهند. در مورد مثال ما در بالا، سایت perfmatters.io از استفاده از آیکون‌های font awesome در محل عکس‌ها سود می‌برد. این می‌تواند یک استراتژی عالی و تعیین کننده باشد. و همچنین ما راهنمایی‌های اضافه‌ای در راهنمای سرعت صفحه خود داریم که در خصوص نحوه کاهش بیشتر اندازه محتواست.

اندازه محتوا و درخواست‌ها بر اساس دامنه

بخش اندازه محتوا و درخواست‌ها بر اساس دامنه راه خوبی است که خدمات خارجی و اسکریپت‌های سایت را سریع مشاهده کنید. در مثال ما، می‌توانید ببینید که ما تمام دارایی‌های لازم برای بارگذاری از CDN خود را داریم. سپس یک بار HTML DOC اولیه برای سرور وب و یک تماس خارجی به دامنه گوگل آنالیتیکس وجود دارد. بسته به سایت، شما ممکن است خدمات خارجی بسیار بیشتری مانند فیس‌بوک، توییتر، Hotjar ، SumoMe، AdRoll، New Relic، CrazyEgg و … داشته باشید.

ابزار تست سرعت پینگدام

 

به طور کلی هر چه درخواست‌های خارجی کمتری داشته باشید بهتر است. چون چنین خدمات خارجی تاخیرهای خود، تاخیر TLS handshake، DNS lookups و… را دارند.

به طور کلی بهترین کار این است که تعداد درخواست‌ها را تا جای ممکن کاهش دهید و دارایی‌ها را در یک جا هاست کنید. مثلا آن‌ها را به سرور وب یا CDN خود ببرید. یک مثال می‌تواند font awesome باشد. به‌جای لینک‌دهی به اسکریپت خارجی برای font awesome، آن را دانلود کنید و مستقیم سرویس‌دهی کنید.

 

برای مطالعه ادامه ی متن به ابزار تست سرعت پینگدام در بلاگ پارمیسافت مراجعه کنید.:: برچسب‌ها: ابزار تست سرعت پینگدام , وبسایت , تغییر مسیر ۳۰۱ , توسعه‌دهندگان وردپرس , وردپرس , ,
:: بازدید از این مطلب : 486
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 13 اسفند 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : parmisoft

تکامل نرم افزار CRM : راه رسیدن به رضایت مشتری

 

هیچ شکی نیست که مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به سرعت در حال تبدیل شدن به بخش جدایی ناپذیری از بسیاری از کسب‌وکارهاست. وقتی شرکت‌ها با ما شخصاً ارتباط برقرار می‌کنند، همه ما خوشحال می‌شویم. مثلاً  اگر شرکت بیمه‌گرمان با ما تماس بگیرد تا درمورد مسائل جزئی یا اینکه سفر اخیرمان چگونه بوده سؤال بپرسد، با خود می گوییم «خوبی‌شان را می‌رساند که از من درمورد این مسائل می‌پرسند..!». این خوبی است؟ شاید؛ زیرکی است؟ قطعاً. به این کار می گویند مدیریت ارتباط با مشتری که کارش را خیلی خوب انجام می‌دهد.

پژوهشی که در شرکت گارتنر انجام شد، نشان داد که پذیرش فناوری‌های مبتنی بر اجاره‌ی نرم‌افراز مثل نرم افزار CRM باعث افزایش سرمایه‌گذاری در نرم‌افزار بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ خواهد شد. سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM که دارند به سرعت تبدیل به پر اولویت‌ترین و پرکاربردترین سرمایه‌گذاری در نرم‌افزار می‌شوند، در همه شرکت‌هایی که هر روز با آن‌ها ملاقات، صحبت یا معامله می‌کنید، ویژگی فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کنند.

 «CRM دارد به‌سرعت تبدیل به سیستمی می‌شود که شرکت‌ها بیشترین سرمایه‌گذاری را برایش می‌کنند»

 

آغاز کار CRM

تاریخچه و چگونگی تکامل نرم افزار CRM به دهه ۱۹۸۰ بر می‌گردد و تکامل آن با پیدایش بازاریابی داده‌ای آغاز شد. شرکت‌ها در آن زمان می‌توانستند از طریق تجزیه و تحلیل داده، باگروهی از مشتریان ارتباطات شخصی برقرار کنند. سیستم‌های CRM در دهه ۸۰ نامنظم بودند، کار با آن‌ها دشوار و به‌روزرسانی‌شان سخت بود. با این حال، سیستم‌های امروزی چندان به سیستم‌های آن زمان بی شباهت نیستد.

در دهه ۹۰ CRM برای هر دو طرف، یعنی هم شرکت‌ها و هم مشتریان منفعت داشت. با پیدایش برنامه‌هایی مانند ایرمایلز(که طرح‌هایی برای پاداش مشتریان وفادار بودند) یا جمع‌آوری اطلاعات مشتری در ازای خدمات مجانی، این سیستم‌ها برای هر دو طرف به شرایطی دوسر برد تبدیل شدند و تکامل صنعت CRM دائماً در حال پیشرفت بود.

پیدایش باگ کامپیوتری سال ۲۰۰۰، انفجار حباب دات کام و بازار CRM همگی با هم عقب کشیدند. از آنجایی که CRM خیلی زیاد و خیلی زود عرضه شد، نقش‌آفرینان زیادی وارد صنعت اجاره نرم‌افراز شدند و طبق گزارشات این صنعت سود خیلی زیادی را از دست داد. وقتی شرکت‌ها دیگر پولی برای فناوری دات کام نمی‌دادند، نرم‌افزار ابری از همه بیشتر صدمه دید و اثر غیر مستقیم صورت گرفت.

CRM کنونی

سیستم‌های CRM امروزه تکامل یافته‌اند، اغلب به عنوان نرم افزار CRM رایگان ارائه می‌شوند و در سیستم ابری قرار دارند.

 

برای مطالعه ادامه متن به تکامل نرم افزار CRM مراجعه کنید.


:: برچسب‌ها: نرم افزار crm , crm پارمیسافت , تکامل نرم افزار CRM , CRM , مدیریت ارتباط با مشتری , نرم افزار CRM رایگان ,
:: بازدید از این مطلب : 348
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 11 اسفند 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : parmisoft

حقوق توسعه‌دهنده وردپرس: میانگین آن، به علاوه این که چگونه حقوق خود را افزایش دهیم؟

ممکن است حقوق برای بعضی افراد یک تابو باشد، اما اگر یک توسعه‌دهنده وردپرس هستید یا داشتن کاری به عنوان توسعه‌دهنده وردپرس را در نظر دارید، دانستن این که حقوق توسعه‌دهنده وردپرس چقدر است و دیگران به عنوان چه‌قدر کسب می‌کنند جهت به حداکثر رساندن قدرت درآمد خود مهم است.

پس بیایید راجع به این راز صحبت کنیم. بیایید در خصوص میانگین حقوق توسعه‌دهنده وردپرس صحبت کنیم. سپس شما خواهید دانست که دقیقا چه‌قدر ارزش دارید (و چگونه می‌توانید بیشتر پول در بیاورید).

برای این که خوب به این موضوع بپردازیم، آن را به دو بخش تقسیم می‌کنیم.

در ابتدا نگاهی خواهیم داشت به داده‌ها از سایت‌های شغلی و پلت‌فرم‌های فریلنسینگ تا این موارد را بیاموزیم:

 • میانگین حقوق توسعه‌ دهنده وردپرس برای شغل‌های تمام وقت
 • نرخ‌های فریلنسینگ برای توسعه‌دهنده وردپرس چه‌قدر هستند
 • حقوق توسعه‌دهندگان وردپرس در مقایسه با دیگر توسعه‌دهندگان چگونه است؟ (توسعه‌دهندگان دروپال یا جوملا)

 

سپس وقتی مقادیر میانگین را پوشش دادیم، راهنمایی‌هایی در خصوص افزایش حقوق شما خواهیم داشت تا بتوانید خود را به سمت درست منحنی زنگی حقوق هدایت کنید.

اما در ابتدا چند هشدار…

محاسبه تک مورد «حقوق توسعه‌دهنده وردپرس» کار سختی است

مواردی هستند که می‌توانند این اعداد را تغییر دهند. در ابتدا از آن‌جایی که وردپرس بسیار محبوب است (در حال حاضر ۳۲ درصد وب را سایت‌های وردپرس تشکیل می‌دهند)، افراد بسیار زیادی هستند که برچسب «توسعه‌دهنده وردپرس» را با خود حمل می‌کنند.

برای مثال، تفاوت هست بین توسعه‌دهندگان وردپرس، و اجراکنندگان آن.

توسعه‌دهندگان آن‌هایی هستند که به طور مستقیم با کدها کار می‌کنند و به دنبال ساخت راه‌حل‌ها هستند، در حالی که اجراکنندگان بیشتر به دنبال استفاده از آن راه‌حل‌ها و تبدیلشان به سایت‌هایی برای مشتریان هستند.

اما بسیاری افراد، هر دوی آن‌ها را توسعه‌دهنده وردپرس تلقی می‌کنند. به خصوص زمانی که صحبت از فریلنسینگ باشد.

سپس طبیعت جهانی وردپرس نیز هست که کار را پیچیده‌تر می‌کند. توسعه‌دهندگان و فریلنسرهایی در سرتاسر دنیا هستند که یعنی جغرافیا، نقش پررنگی در میانگین درآمدها ایفا خواهد کرد. به خصوص زمانی که صحبت از نرخ‌های فریلنسرها باشد.

به طور کلی موارد زیادی وجود دارند که میانگین را منحرف می‌کنند، پس زمانی که به دنبال داده هستید، این موارد را در ذهن داشته باشید.

چیزی که سایت‌های شغلی در خصوص میانگین حقوق توسعه‌دهنده وردپرس می‌گویند

برای این بخش، داده‌های حقوق توسعه‌دهنده وردپرس را از سایت‌های محبوب شغلی جمع کرده‌ایم.

در تمام این سایت‌ها، ما برای میانگین حقوق توسعه‌دهنده وردپرس از ایالات متحده آمریکا استفاده می‌کنیم. به طور مشخص دیگر کشورها یا حتی ایالات خاصی در آمریکا، با این میانگین متفاوت خواهند بود:

 • Glassdoor: 68224 دلار (منبع)
 • Indeed: 59987 یا ۸۴/۲۸ دلار به ازای هر ساعت (منبع)
 • ZipRecruiter: 71019 دلار (منبع)
 • Payscale: 50447 دلار برای توسعه‌دهندگان وب وردپرس (منبع)
 • SimplyHired: 62164 دلار (منبع)
 • Neuvoo: 68250 دلار (منبع)

این اعداد را کنار هم بگذارید و میانگین ۶۳۳۴۸ دلار را برای توسعه‌دهندگان تمام وقت وردپرس در آمریکا به عنوان یک کل به دست خواهید آورد.

داده در خصوص نرخ‌های فریلنسینگ برای توسعه‌دهنده وردپرس چه می‌گوید؟

بسیاری از توسعه‌دهندگان وردپرس فریلنسرها هستند، نه کارمندان تمام وقت.

در اینجا ما داده‌هایی را از بازارهای محبوب فریلنسینگ جمع آوری می‌کنیم.

برخلاف حقوق‌های تمام وقت، لزوما یک میانگین اینجا وجود ندارد. در عوض محدوده غالب توسعه‌دهندگان فریلنس وردپرس را در هر پلت‌فرم پیدا می کنیم.

همچنین این اعداد نیز جهانی هستند. چرا که اکثر سایت‌های فریلنس، فریلنسرهایی از سرتاسر جهان دارند.

نرخ‌های فریلنسینگ توسعه‌دهنده وردپرس در بازار عمومی

منظور از عمومی اینجا بازارهای بزرگ فریلنسینگ مانند Upwork، Freelancer، People Per Hour و موارد دیگر است.

هر کسی می‌تواند در این بازارها ثبت‌نام کند و در واقع هیچ فرآیند ارزیابی وجود ندارد تا مشخص شود چه کسی می‌تواند خود را توسعه‌دهنده وردپرس بنامد.

در اینجا دو نکته داده‌ای وجود دارد…

اول این که با توجه به مقاله‌ای از upwork، میانگین حقوق توسعه‌دهنده وردپرس فریلنس در پلت‌فرم آن‌ها، در محدوده‌ای بین ۲۰ تا ۱۰۰ دلار است.

دوم، ما نگاهی انداختیم به مطلب مفیدی در People Per Hour  که فریلنسرها را بر اساس نرخ‌هایی که دریافت می‌کنند طبقه‌‌بندی کرده است.

حقوق توسعه‌دهنده وردپرس

از بین ۳۷۶۸ فریلنسری که با جست‌وجوی کلیدواژه «توسعه‌دهنده وردپرس»‌ نمایش داده می‌شوند، طبقه‌بندی نرخ‌ها به این شکل است:

 • ۶۷ درصد به ازای هر ساعت کمتر از ۱۵ دلار دریافت می‌کنند.
 • ۲۴ درصد به ازای هر ساعت بین ۱۵ تا ۳۵ دلار دریافت می‌کنند.
 • ۷ درصد به ازای هر ساعت بین ۳۵ تا ۶۰ دلار دریافت می‌کنند.
 • ۲ درصد به ازای هر ساعت بیش از ۶۰ دلار دریافت می‌کنند.

بازارهای تخصصی شده برای فریلنسینگ

اعداد بالا در بازار عمومی فریلنسینگ خیلی خاص به شمار نمی‌روند. در واقع ما باید با بریجت موافقت کنیم، این نرخ‌ها خیلی هم جذاب هستند!

:: برچسب‌ها: حقوق توسعه‌دهنده وردپرس , کسب‌وکار , وردپرس , بلاگ پارمیسافت ,
:: بازدید از این مطلب : 347

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 5 اسفند 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : parmisoft

راهنمای نهایی چندزبانی در وردپرس- نحوه راه‌اندازی ۱۲ زبان

اجازه دهید اول با این جمله شروع کنیم که راه‌اندازی یک سایت چندزبانی در وردپرس می‌تواند بسیار گیج کننده باشد! وقتی می‌خواهید برای اولین بار نحوه ایجاد سایت چندزبانی را درک کنید، حتی اگر کاربر یا توسعه‌دهنده باتجربه‌ای نیز باشید با سوال‌های زیادی زیادی مواجه خواهید شد. سوالاتی مانند موانع فنی که باید بر آن‌ها غلبه کرد یا نحوه تاثیر چندزبانی بر سئو.

امروزه خیلی از وب‌سایت‌ها در زبان‌های مختلف در دسترس‌اند.بنابراین تصمیم گرفتیم نحوه‌ی راه‌اندازی کامل چندزبانی را به اشتراک بگذاریم. امیدواریم بتوانیم به بعضی از سوالات شما پاسخ داده و برخی از شک‌های شما را برطرف کنیم. مزیت‌های بسیاری در داشتن یک سایت چندزبانه وجود دارد، پس اجازه ندهید مسائل سئو یا ابعاد فنی شما را منصرف کنند.

چند راه برای دستیابی به سایت چندزبانه وردپرس وجود دارد، ما نیز چند راه‌حل جایگزین را به اشتراک خواهیم گذاشت.

فهرست مطالب چندزبانی در وردپرس

 • مزیت‌های چندزبانی
 • پاسخ به سوال‌ها در خصوص چندزبانی
 • برون‌سپاری خدمات ترجمه وردپرس
 • گزینه اول: تنظیمات چندزبانی وردپرس با افزونه polylang (رایگان)
 • گزینه دوم: تنظیمات چندزبانی وردپرس با weglot (پرمیوم)
 • گزینه سوم: تنظیمات دستی چندزبانی وردپرس
 • افزونه‌های جایگزین برای چندزبانی وردپرس
 • نحوه آزمایش تگ‌های hreflang
 • گوگل آنالیتیکس برای زبان‌های چندگانه

مزیت‌های چندزبانی

مزیت‌های بسیاری در داشتن یک سایت چندزبانه وجود دارند و با توجه به نوع کسب‌وکار شما، می‌تواند راه عالی برای ورود به بازاری جدید باشد.

۱-مزیت‌های سئو

یکی از مزیت‌های اصلی داشتن زبان‌های اضافه روی سایت برای سئو است. فرض کنیم شما محتوای سایت وردپرس خود را به زبان‌های اسپانیایی و آلمانی ترجمه کرده‌اید. گوگل سایت شما را crawl کرده و زبان‌های اضافی را به عنوان محتوای مجزا فهرست‌بندی می‌کند. این یعنی شما به طور ناگهانی محتوای بسیار بیشتری در صفحات نتایج موتورهای جست‌وجو (SERPs) خواهید داشت. در کنار این، می‌توانید محتوای خود را به زبان اصلی که بازدیدکننده روی مرورگر خود باز کرده است انتقال دهید.

وب‌سایت‌هایی که ویژگی چندزبانه‌ای را اعمال کرده‌اند، افزایش چشم‌گیری را در ترافیک اورگانیک کلی مشاهده می‌کنند. بخش عالی این است که کار سخت ایجاد محتوا به زبان انگلیسی (در سایت‌های خارجی) از پیش انجام شده است.اگر وب‌سایت خود را چندزبانه کنبد، علاوه بر افزایش ترافیک سایت، مشتریان جدیدی از سرتاسر جهان پیدا خواهید کرد که در صورت عدم افزودن زبان‌های جدید، شما را پیدا نمی‌کنند. از این استراتژی فوق‌العاده بهره ببرید تا ترافیک و مشتریان بیشتری به دست بیاورید!

حتی می‌توانید زبان‌های بیشتری نیز به کار ببرید. نیل پاتل که یک سئوکار شناخته شده است، روی سایت خود با ترجمه عظیم سایت خود به ۸۲ زبان مختلف یک آزمایش انجام داد. نتیجه؟ طی سه هفته او با افزایشی ۴۷ درصدی در ترافیک کلی مواجه شد.

اما توجه داشته باشید که کیفیت ترجمه نیز مهم است. صحبت کردن در خصوص راه‌اندازی چند زبان به طور هم‌زمان بسیار راحت‌تر از اجرای آن است. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

رقابت در زبان‌های دیگر:

دلیل مشاهده ترافیک بیشتر این است که رقابت به طور معمول در زبان‌های دیگر بسیار کم‌تر است. وقتی صحبت از بازاریابی محتوا و صفحات نتایج موتورهای جست‌وجو می‌شود، بازار انگلیسی بسیار اشباع شده است. در ادامه مثالی با جست‌وجوی چند کلیدواژه آمده است. در انگلیسی ما عبارت «استراتژی‌های بازایابی» را جست‌وجو کرده‌ایم. می‌توانیم ببینیم که این عبارت در ماه حدود ۴۰ هزار جست‌وجو دارد و رتبه آوردن در این جست‌وجو بسیار سخت خواهد بود. اگر به صفحات نتایج موتورهای جست‌وجو (SERPs) نگاه کنید، ناگهان با دامنه‌های وسیعی با قدرت‌های بالای دامنه روبه‌رو می‌شوید. اگر باهوش باشید، احتمالا در این کلیدواژه سراغ چالشی نخواهید رفت.

 

چند زبانی در وردپرس

 

حال اگر همین عبارت را به اسپانیایی (estrategias de marketing) جست‌وجو کنید، می‌بینید که چنان حجم جست‌وجویی ندارد اما همچنان حدود ۱۵ هزار جست‌وجو در ماه است و حدس بزنید نکته خوب چیست؟ رتبه آوردن در آن سخت نیست. دامنه‌هایی که با آن‌ها رقابت می‌کنید قدرت دامنه‌ای کمتر از ۴۰ دارند. این چیزی است که می‌توانید در آن خود را به چالش بکشید. وقتی صحبت از زبان‌های دیگر می‌شود می‌فهمید که عبارت‌های جست‌وجوی بسیاری وجود دارند که رتبه آوردن در آن‌ها بسیار ساده‌تر است.

 

چند زبانی در وردپرس

 

نمی‌توانیم به اندازه کافی بر اهمیت اهمیت جست‌وجوی کلیدواژه پیش از انتخاب زبان‌هایی که می‌خواهید روی آن‌ها وقت و هزینه سرمایه‌گذاری کنید، تاکید کنیم. هیچ وقت فکر نکنید به دلیل این که در یک زبان حجم جست‌وجو وجود داشته، در زبان دیگر نیز به همین شکل خواهد بود.

 

هیچ‌گاه فکر نکنید چون در یک زبان حجم جست‌وجو وجود داشته در زبان دیگری نیز به همین شکل کار خواهد کرد.

۲-مزیت‌های تجربه کاربری

در کنار مزیت‌های سئو، داشتن سایتی به زبان محلی به طور خودکار منجر به نتیجه بسیار بهتری در تجربه کاربری می‌شود. یک تجربه کاربری بهتر می‌تواند بر همه چیز از نرخ‌های تبدیل شما گرفته تا زمان صرف شده در سایت و نرخ دفع کاربر تاثیر بگذارد.

گروه نیلسن نورمن: «نرخ تبدیل افزایش یافته یکی از قوی‌ترین برهان‌ها برای بازگشت سرمایه جهت تجربه کاربری بهتر و جست‌وجوی کابری بیشتر است. این متغیر را طی زمان تحت نظر داشته باشید چرا که معیاری مرتبط است.»

آخرین کاری که یک نفر باید انجام دهد این است که در کروم کلیک راست کرده و عبارت «ترجمه به زبان …» را کلیک کند. گوگل تا جایی که می‌تواند خوب ترجمه می‌کند، اما کیفیت آن نزدیک به کسی که روزانه در واقع به آن زبان صحبت می‌کند هم نیست. اگر به دنبال یک تجربه کاربری بهبود یافته هستید، زمان صرف کرده و روی ترجمه‌های باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید. چیزی که در خصوص آن در ادامه بیشتر خواهیم گفت.

 

۳-اعتماد و اعتبار

مهم است که کسب‌وکارها به همان زبانی صحبت کنند که مشتری‌هایشان صحبت می‌کنند. نه فقط برای زبان خاص بازاریابی و واژه‌شناسی در بازار هدف ویژه، بلکه به این جهت که تنها به زبان محلی صحبت شود. چرا؟ دلیل این است که صحبت به زبان محلی اعتماد و اعتبار ایجاد می‌کند. به طور طبیعی ما انسان‌ها در گفت‌وگو با زبان مادری خود راحت‌تر هستیم. این فرهنگی است که ما در آن رشد کرده‌ایم.

 

اهنمای چندزبانی در وردپرس : به همان زبانی صحبت کنید که مشتری شما صحبت می‌کند.

 
 
 

غالب جمعیت دنیا در واقع انگلیسی صحبت نمی‌کنند یا از آن به عنوان زبان دوم خود استفاده می‌کنند. بنابر پژوهشی از دانشگاه دوسلدورف، وقتی صحبت از زبان‌هایی است که افراد به عنوان زبان مادری خود از آن استفاده می‌کنند، انگلیسی در لیست ششم است.

 

چند زبانی در وردپرس

 

زبان یکی از رایج‌ترین موانع ارتباطی است که سبب تفسیرهای ناصحیح و سوتفاهم بین افراد می‌شود. اگر از زبان یا گویشی که فرد دیگر آن را درک می‌کند استفاده نمی‌کنید، ارتباط بی‌تاثیر شده و از انتقال پیغام واقعی جلوگیری می‌کند. این می‌تواند تاثیر مستقیمی بر فروش شما داشته باشد.

پاسخ به سوال‌ها در خصوص چندزبانی

وقتی برای اولین بار به یک سایت چندزبانی در وردپرس نگاه می‌کنید، ناگهان سوال‌هایی در خصوص نحوه کار آن ایجاد می‌شوند. امیدواریم که در ادامه به بعضی از آن‌ها پاسخ داده باشیم.

آیا به یک سایت چندزبانی نیاز داریم؟

ممکن است فکر کنید که آیا واقعا به یک سایت چندزبانی نیاز دارید؟ نکته اول این است که ببینید آیا هیچ ترافیک بین‌المللی دریافت می‌کنید یا خیر. پیشنهاد می‌کنیم به گوگل آنالیتیکس رفته و در صورت وجود، به داده‌های یک سال نگاه کنید. اول باید به بخش مخاطبان، جئو و سپس زبان بروید (Audience→ Geo→ Language). گوگل Analytics این مقادیر را از مرورگرهای بازدیدکنندگان شما به دست می‌آورد.

 

چند زبانی در وردپرس

 

قسمت بعد رفتن به بخش مخاطبان، جئو و سپس مکان است (Audience→ Geo→ Location). به یاد داشته باشید که اگر محتوایی داشته‌اید که در هر یک از این مناطق رده‌بندی شده باشد، این داده‌ها و داده‌های قبل مقادیر بیشتری خواهند داشت. اما برای شروع پایه را خوب نشان می‌دهد.

 

چند زبانی در وردپرس

 

همچنین به عنوان یک کسب‌وکار یا یک وبسایت بزرگ، باید ایده‌هایی از تعامل با مشتریان و بازدیدکنندگان کسب کرده باشید. مثلا آیا تیکت‌های پشتیبانی زیادی از اسپانیا دریافت می‌کنید؟ اکثر فروش شما در کجاست؟ از تاریخچه خود استفاده کنید تا ببینید آیا در صورت ترجمه سایت وردپرس شما پتانسیلی وجود دارد یا خیر.

از چه ساختار URL باید استفاده کنید؟

به طور کلی وقتی می‌خواهید یک سایت چندزبانه وردپرس را پیکربندی کنید سه سناریوی ممکن وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

 • دامنه‌های سطح بالا
 

این شیوه می‌تواند برای هدف گرفتن کشورهای خاص عالی باشد، اما همچنین پیچیده‌ترین شیوه نیز خواهد بود. چرا که هر دامنه راهبردهای سئو، قدرت دامنه و دیگر موارد مخصوص به خود را خواهد داشت. در این صورت احتمالا باید کارهای بسیار زیادی انجام دهید. می‌توانید تحت مولتی‌سایت یا نصب‌های مستقل تنظیمات را انجام دهید (با نگاشت دامنه).

 • زیردامنه‌ها
 

این شیوه‌ای بسیار متداول است. تنظیمات می‌توانند به صورت مولتی‌سایت یا نصب‌های مستقل انجام شوند.

 • زیرمسیرها
 

این احتمالا شیوه‌ای بسیار رایج است و وب‌سایت‌های معتبر از آن استفاده می‌کنند. تنظیمات می‌توانند به صورت مولتی‌سایت یا نصب‌های مستقل یا تک سایتی با کمک افزونه‌ها انجام شوند. اگر می‌خواهید در خصوص مزایا و معایب هر یک از سناریوهای بالا بیشتر بخوانید، WPLANG مقاله‌ای عالی دارد در توصیف انتخاب‌های متفاوت در زمانی که برای سایت چندزبانی خود ساختار URL انتخاب می‌کنید.

برچسب‌های hreflang چه هستند؟

در یک سایت چندزبانه وردپرس باید از برچسب‌های hreflang استفاده کنید و پیشنهاداتی که گوگل در خصوص URLهای زبانی و منطقه‌ای ارائه داده را دنبال کنید. این‌ها در تمام صفحات سایت شما مورد استفاده قرار می‌گیرند تا زبان مورد استفاده را شناسایی کنند.

برای مثال اگر سایت شما به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی محتوا ایجاد می‌کند، نسخه اسپانیایی باید شامل یک لینک rel=”alternate” hreflang=”x” در کنار نسخه انگلیسی خود بشود. همچنین نسخه انگلیسی باید شامل همان مرجع‌ها در نسخه اسپانیایی باشد. به یاد داشته باشید که موتور جست‌وجوی روسی Yandex نیز از برچسب‌های hreflang استفاده می‌کند.

 

چند زبانی در وردپرس

 

در ادامه مثال‌هایی آمده‌اند. ممکن است دو سناریوی مختلف داشته باشید. یکی از آن‌ها هدف گرفتن زبان‌های مختلف است. دومی هدف گرفتن زبان‌های مشابه اما مناطق مختلف است.

سناریوی اول: برچسب‌های hreflang و هدف گرفتن زبان‌ها

این متداول‌ترین سناریو است که در آن تنها زبان‌هایی متفاوت دارید و می‌خواهید آن را به اطلاع گوگل برسانید. برای مثال ممکن است نسخه‌های انگلیسی و اسپانیایی داشته باشید، اما نمی‌خواهید آن را به مناطق محدود کنید چون جمعیت بزرگی در آمریکا هستند که به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. این جایی است که در آن کدهای ISO برای زبان (ISO 639-1) مفید واقع می‌شوند.

سایت انگلیسی:

سایت اسپانیایی:

سناریوی دوم: برچسب‌های hreflang، هدف گرفتن زبان‌ها و مناطق

در این سناریو ممکن است زبان‌هایی یکسان داشته باشید که بخواهید مناطق مختلف را شناسایی کنید. برای مثال انگلیسی در آمریکا و انگلیسی در بریتانیا. این جایی است که در آن کدهای ISO برای کشورها (ISO 3166-1 Alpha 2) مفید واقع می‌شوند.

 

چند زبانی در وردپرس

 

سایت انگلیسی:

سایت بریتانیایی:

 

برچسب پیش‌فرض x hreflang چیست؟

زمانی از برچسب پیش‌فرض x hreflang استفاده می‌شود که مرورگر کاربر به هیچ عنوان با برچسب‌های hreflang شما سازگار نیست. برای مثال اگر شما سایتی به انگلیسی و اسپانیایی دارید و کسی که مرورگر یا گوگل خود را روی آلمانی تنظیم کرده وارد سایت شما می‌شود، به سادگی به چیزی تغییر جهت داده می‌شوند که شما برای برچسب x-default تعیین کرده‌اید. به این به عنوان برچسب پیش‌فرض جایگزین خود نگاه کنید. در ادامه مثالی آمده است.

و در ترکیب با یک سایت انگلیسی و اسپانیایی به این شکل درخواهد آمد.

سایت انگلیسی:

سایت اسپانیایی:

اگر می‌خواهید بیشتر در خصوص برچسب‌های hreflang بدانید پیشنهاد می‌کنیم «راهنمای نهایی: hreflang» را از تیم فوق‌العاده Yoast بررسی کنید.

در خصوص بینگ چطور؟

ما همیشه در خصوص گوگل صحبت می‌کنیم، اما مهم است که بینگ را هم فراموش نکنیم. بینگ در واقع آن طور که بالا ذکر شد از برچسب‌های hreflang پشتیبانی نمی‌کند، آن‌ها یا از ویژگی زبان تگ <html> ، هدر واکنش‌گر HTTP استفاده می‌کنند یا از یک عنصر متای HTML.

 

چند زبانی در وردپرس

 

ویژگی زبان برچسب <html>

تنها به این دلیل به این ویژگی زبان برچسب <html> اهمیت می‌دهیم چون وردپرس به طور پیش‌فرض از آن استفاده می‌کند. در ادامه مثالی از یک سایت انگلیسی و اسپانیایی آمده است.

سایت انگلیسی:

سایت اسپانیایی:

 
 

برای این که این راه جواب دهد، باید با برنامه‌نویسی زبان HTML را در وردپرس تغییر دهید. آموخته‌ها و افزونه‌هایی که در ادامه ذکر شده‌اند در واقع این کار را به طور خودکار برای شما انجام می‌دهند.

آیا اضافه کردن زبان‌های جدید تاثیر منفی بر سئو خواهد داشت؟

اگر درست تنظیم شوند، خیر. زبان‌های اضافه به سئو آسیب نمی‌زنند و در واقع همان‌طور که در بالا به آن‌ها اشاره شد، می‌توانند به سئوی شما کمک نیز بکنند. نیازی نیست که نگران موضوع محتوای تکراری باشید.

چه چیزی باید ترجمه شود؟

وقتی زمان انتخاب چیزی که باید در سایت ترجمه شود می‌رسد، بهترین شیوه این است که به طور کلی همه چیز ترجمه شود. این نظر هم از دیدگاه تجربه کاربری و هم از دیدگاه سئو است.

چه چیزی را باید در تنظیمات چندزبانی در وردپرس ترجمه کنید؟ یک کلمه: همه چیز.

 
 

آدرس‌ها (اسلاگ‌ها)

وقتی صحبت از سئو می‌شود، بسیاری از سئوها پیشنهاد می‌کنند که کلیدواژه خود را امتحان کرده و داشته باشید. برای همین اگر بتوانید این کار را بکنید، بهتر است که آدرس‌های شما به زبان محلی مورد نظر ترجمه شود. برای مثال در ادامه مثالی آمده که صفحه ما چطور به نظر می‌رسد:

سایت انگلیسی:

https://examplesite.com/about-us/

سایت اسپانیایی:

https://examplesite.com/es/sobre-nosotros/

می‌توانید ببینید که بخش درباره ما (about us) در آدرس سایت به اسپانیایی ترجمه شده است. این می‌تواند منجر به افزایش CTR شما در صفحات نتایج موتورهای جست‌وجو شود. چرا که احتمال این که افراد روی آدرس‌هایی به زبان محلی خود کلیک کنند بیشتر است.

 

 
 

پیشنهاد می‌کنیم حتما درباره‌ی بهبود رتبه‌ی سایت بخوانید. 

 

استثنایی که اینجا وجود دارد این است که شاید زبان مورد نظر از علائم ویژه‌ای استفاده کند، مثل زبان ژاپنی. در حالی که گوگل و وردپرس این علائم را پشتیبانی می‌کنند، ممکن است با افزونه‌های ثالث به مشکل بر بخورید. برای همین بهتر است که کار مطمئن را انجام دهید. برای مثال ممکن در نسخه‌ی ژاپنی سایتی، صفحه تماس با ما، همچنان در بخش آدرس از زبان انگلیسی استفاده می‌کند.

https://examplesite.com/jp/contact-us/

با وجود این اما موضوع به زبان بستگی دارد. برای مثال چینی ماندریان چیزی به نام پین یین دارد، سیستم رسمی رومانی‌سازی چینی استاندارد در سرزمین چین که می‌توان آن را در پیوندهای یکتا استفاده کرد. شما می‌توانید از افزونه‌هایی مانند «Pinyin Slugs» استفاده کنید که آدرس را به طور خودکار برای محتوای علائم ماندریانی به یک پین یین متناسب‌تر با موتور جست‌وجو تغییر می‌دهند.

وقتی صحبت از علائم خاص می‌شود، پیشنهاد ما این است که ابتدا تحقیق‌های مضاعفی انجام دهید و با یک فرد محلی یا کسی که به طور فعال وبسایت‌هایی در آن زبان را مشاهده می‌کند، چت کنید.

اسامی فایل‌های عکسی

استفاده از اسامی فایل عکس هوشمند مهم است. این شامل ترجمه نام فایل به زبان محلی می‌شود.

متاسئو

فراموش نکنید که متای سئوی خود شامل توضیحات متا و عنوان را نیز ترجمه کنید. افزونه سئو Yoast با تقریبا تمام تنظیمات و افزونه‌های چندزبانی در وردپرس سازگار است.

محتوا

البته در نهایت باید گفت که تا جای ممکن محتوا ترجمه کنید. این شامل آیتم‌های فهرست، دسته‌ها، تگ‌ها، ابزارها، محتوای فوتر و … می‌شود. بسیاری افزونه‌های چندزبانه چیزی به نام «رشته‌های ترجمه» دارند که به شما امکان به‌روز رسانی ابزار و … را می‌دهد.

برون‌سپاری خدمات ترجمه وردپرس

حال که کمی بیشتر در خصوص برچسب‌های مورد نیاز در تنظیمات چندزبانی در وردپرس می‌دانید، مهم است که بدانید ترجمه باکیفیت را نیز باید از کجا تهیه کنید. اگر محتوا را خودتان به طور داخلی ترجمه کنید ممکن است کنترل بیشتری روی کیفیت داشته باشید.

اما به دلیل محدودیت‌های زمانی، یا نبود دانش کافی در خصوص زبان، بسیاری از کسب‌وکارها باید به دنبال برون‌سپاری ترجمه‌های خود باشند. در ادامه چندین جا برای ترجمه محتوا معرفی شده است. این‌ها تنها تعدادی برای شروع کار هستند:

Fiverr

هنگامی که برای خدمات از Fiverr استفاده می‌کنید باید مراقب باشید. اما ما دیده‌ایم که آن‌ها ترجمه‌های خوبی انجام داده‌اند. ترجمه‌ها بین ۵ تا ۲۰ دلار و بسته به طول محتوای شما هستند. به دنبال آن‌هایی باشید که رتبه بالایی دارند و نقدهای خوبی از آن‌ها شده است. بسیاری از مترجمان زبان‌های Fiverr در زمینه‌ زبان‌هایی که با آن کار می‌کنند، گواهی دریافت کرده‌اند.

اگر بودجه شما محدود است، Fiverr قطعا گزینه خوبی است. می‌توانید جزئیات بیشتری در پست ما که به Fiverr اختصاص یافته پیدا کنید: چگونه جهت کاهش مشغله‌های تجاری از Fiverr استفاده کنیم؟

 

چند زبانی در وردپرس

Gengo

Gengo با جامعه‌ای بیش از ۲۰ هزار نفر از افراد محلی که در مکان‌های مختلف دنیا قرار گرفته‌اند، ترجمه‌هایی سریع، با قیمت مناسب و با کیفیت فراهم می‌کند. قیمت آن‌ها از ۰۵/۰ دلار به ازای هر کلمه شروع شده و ۹۵ درصد سفارش‌ها تنها در چند ساعت آماده می‌شوند.

 

چند زبانی در وردپرس

ترجمه یک ساعته (One Hour Translation)

One Hour Translation خدمات ترجمه حرفه‌ای برای ۷۵ زبان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هر روز هفته ارائه می‌دهد. آن‌ها شبکه‌ای از بیش از ۱۵۰۰۰ مترجم معتبر دارند. قیمت‌های عمومی ترجمه‌ها از ۰۷۹/۰ دلار به ازای هر ترجمه شروع می‌شوند.

 

چند زبانی در وردپرس

TextMaster